Regulator temperatury, sterownik do kotła zasypowego PROTON algorytm PID

Regulator temperatury, sterownik do kotła zasypowego PROTON algorytm PID

191.6 zł.

To najlepsza oferta dostępna w sieci!

Liczba ofert: 1
Ilość sklepów: 1

Ceny od 191.6 zł. do 191.6 zł.

Regulator PROTON PID jest unowocześnioną wzbogaconą o algorytm PID wersją sterownika PROTON co czyni go jednym z najbardziej niezawodnych a jednocześnie najbardziej oszczędnych sterowników na...

Regulator PROTON PID jest unowocześnioną wzbogaconą o algorytm PID wersją sterownika PROTON co czyni go jednym z najbardziej niezawodnych a jednocześnie najbardziej oszczędnych sterowników na...

Opis Regulator temperatury, sterownik do kotła zasypowego PROTON algorytm PID

Regulator PROTON PID jest unowocześnioną wzbogaconą o algorytm PID wersją sterownika PROTON co czyni go jednym z najszczególniej bezusterkowych a jednocześnie najbardziej oszczędnych sterowników na rynku. Mikroprocesorowy regulator PROTON PID asygnowany jest do sterowania pracą dmuchawy i pompy obiegowej w instalacjach C.O., posiada wyjście do podłączenia zdalnego sterowania co jeszcze bardziej rozszerza jego użyteczność.

Sterownik ten w sposób ciągły i równocześnie automatyczny steruje dmuchawą, i utrzymuje ustawioną na kotle temperaturę na poziomie stałym. Takie rozwiązanie iż nie posiadają miejsca gwałtowne skoki temperatury w kotle. Zastosowanie tego regulatora polepsza ergonomię użytkowania: nie trzeba ingerować w ustawiania sterownika w sytuacji zmianiy opału (paliwa).

Sterownik PROTON PID na dodatek szereg funkcji w jakie pozostał zaopatrzony sterownik PROTON.


Płynna regulacja obrotów dmuchawy - NOWY ALGORYTM
Regulator PROTON PID ma możliwość ustawienia maksymalnych i małych obrotów dmuchawy, co pozwala na skrupulatne przypasowanie mocy z jaką będzie pracowała dmuchawa.
Stopniowe załączanie dmuchawy od nieznacznych do maksymalnych obrotów wydłuża żywotność silnika i uniemożliwia nagłemu spalaniu gazów nagromadzonych w kotle (tzw. Strzelanie). W regulatorach konkurencji jest tylko jeden parametr odpowiedzialny za moc dmuchawy – w regulatorze PROTON PID można ustawić drobne i maksymalne obroty.

Kontrola opału
Działanie tej funkcji polega na redukowaniu obrotów dmuchawy do minimum w chwili wykrycia przez regulator spadku temperatury mimo dołączonego nadmuchu. Zmniejszenie prędkości dmuchawy nie powoduje nadmiernego ochładzania kotła C.O. Funkcja ta uaktywnia się po 30 minutach jeżeli temperatura zadana pozostała osiągnięta, albo po 2 godzinach jeżeli temperatura zadana nie pozostała osiągnięta (tryb rozpalania – 2 godziny).

Funkcja anty-zamarzanie
Poniżej 5°C regulator włącza pompę obiegową, co opóźnia przemarznięcie niektórych elementów instalacji C.O (najbardziej narażonych).

Funkcja anty-stop
Po sezonie grzejnym, co 14 dni na 1 minutę zostaje załączona pompa obiegowa - zapobiega to zastaniu się pompy w okresie letnim - funkcja działa przy włączonym regulatorze.

automatyczne zachowanie nastaw
Regulator automatyczne zachowanie nastaw przy zaniku zasilania,, a także powrót to wcześniej realizowanej pracy po ponownym pojawieniu się zasilania.

Powrót do ustawień fabrycznych
Regulator posiada możliwość powrotu do ustawień fabrycznych. Funkcja ta jest przydatna w chwili rozregulowania regulatora przez niedoświadczonych operatorów.

Termostat awaryjny samoczynny
Zewnętrzny termostat (termostat awaryjny) pełni funkcję zabezpieczenia instalacji przed przegrzaniem, które może być efektem uszkodzenia regulatora lub nieodpowiednią obsługą. Jest to specjalny element, który odcina zasilanie dmuchawy przy temperaturze kotła 90°C.

parametry programowalne poprzez użytkownika
Czas przedmuchu, czas przerwy między przedmuchami, maksymalne i niepokaźne obroty dmuchawy, temperatura załączenia pompy obiegowej, temperatura wyłączenia regulatora.

cechy programowalne przez instalatorów
Regulator PROTON PID oprócz trybu konfiguracji przystępnego dla każdego użytkownika ma specjalny tryb, który umożliwia ustawienie parametrów serwisowych (dodatkowa instrukcja serwisowa).
Tryb serwisowy umożliwia zaprogramowanie:
charakterystyki dmuchawy – dzięki temu parametrowi nasz regulator może współpracować z każdą dmuchawą dostępną na rynku (do określonej max. Mocy)
moc dmuchawy podczas przedmuchu – sami decydujemy z jaką mocą ma pracować dmuchawa podczas przedmuchu
zakres zmniejszania obrotów dmuchawy – ile stopni przed temperaturą zadaną ma ograniczać obroty dmuchawy
temperaturę minimalną kotła

OPCJA ZDALNEGO STEROWANIA
Do regulatora PROTON PID można podłączyć zdalny panel sterujący lub termostat pokojowy. Podłączenie zdalnego panelu umożliwia pracę regulatora w dwóch trybach: pokojowy i kotła. Podłączenie charakterystycznego termostatu pokojowego zezwala na utrzymanie zadanej temperatury w pomieszczeniu. Dzięki zdalnemu sterowaniu możemy utrzymywać stałą temperaturę w pomieszczeniu co daje oszczędności opału nawet do 30%.

dane technicznE

Histereza - 1°C
Zakres zniżania obrotów - 6 °C
Czas reakcji - 30 min.
Temperatura załączania pompy obiegowej - 25-70 °C
Zakres nastaw temperatury - 35-90 °C
Czas przedmuchu - 5-59 s (możliwość wyłączenia)
Czas między przedmuchami - 1-30 min
Maksymalna szybkość dmuchawy - 12 st.
nieduża prędkość dmuchawy - 1 st.
Temperatura wyłączenie regulatora - 25-50 °C
Temperatura załączenia termostatu
awaryjnego sprzętowego zewnętrznego - ok. 90 °C
Temperatura załączenia termostatu awaryjnego sprzętowego wewnętrznego - ok. 93 °C
Temperatura załączenia termostatu awaryjnego programowego - 92 °C
Temperatura otoczenia w trakcie pracy regulatora - 5-45 °C
Napięcie zasilające - ~230 V
Zakres pracy czujnika temperatury - 1-100 °C
Obciążalność wyjścia pompy (~230 V) - 100 W
Obciążalność wyjścia dmuchawy (~230 V) - 100 W
zużycie mocy regulatora - 2 W
Włączenie pompy w niskich temperaturach - poniżej 5 °C
Włączanie pompy co 14 dni na 1 minutę - zapobiega to zastaniu się pompy po sezonie grzejnym (warunkiem działania tej funkcji jest włączony regulator)
rozmiary regulatora (długość, szerokość, grubość) - 145 x 75 x 40 mm
Rozstaw otworów do mocowania na ścianie - 161 mm