Cb dna Cytologia cienkowarstwowa + hpv 14

Cb dna Cytologia cienkowarstwowa + hpv 14

zł.

To najlepsza oferta dostępna w sieci!

Liczba ofert: 0
Ilość sklepów: 0

Ceny od zł. do zł.

Opis Cb dna Cytologia cienkowarstwowa + hpv 14

Badanie polega na wykonaniu cytologii cienkowarstwowej i testu HPV14 z jednego materiału.

Cytologia LBC jest badaniem opartym na innowacyjnej technologii cienkowarstwowej, dzięki której otrzymany w badaniu obraz jest bezdyskusyjnie dokładniejszy w sytuacji konwencjonalnego badania cytologicznego. Cytologia LBC w ostatnich latach wypiera tradycyjne metody cytologiczne na całym świecie, dając pacjentowi komfort starannie stworzonego badania.

Test HPV14 - Jednoczesne wykrywanie, identyfikacja i analiza jakościowa 14 przeróżnych genotypów wirusa HPV wysokiego ryzyka rozwoju raka szyjki macicy.

Wirus brodawczaka ludzkiego – HPV (Human papilloma virus) jest szeroko rozpowszechniony wśród ludzi. Do zakażenia, którę niejednokrotnie jest bezobjawowe, może dojść drogą płciową albo w wyniku kontaktu skórnego. Wyjątkowo niebezpieczne są zakażenia okołoporodowe, które zagrażają zdrowiu i życiu płodu.

Znanych jest około 250 genotypów wirusa HPV, w tym 40 powodujących zakażenia narządów moczowo-płciowych. Większość z nich nieistotne klinicznego, ponieważ nie powodują objawów i ustępują samoistnie.

chociaż długofalowa infekcja tzw. Genotypem wysokiego ryzyka (onkogennym) może doprowadzić do rozwoju raka szyjki macicy, pochwy albo sromu u pań albo raka prącia u mężczyzn. Za zakażenia onkogenne odpowiadają w 70% genotypy 16 i 18 HPV.

Zakażenia wirusami HPV o genotypach tzw. niskiego ryzyka mogą powodować natomiast zmiany skórne objawiające się jako brodawki płciowe i kłykciny kolczyste. Są one proste do leczenia i nie stanowią ryzyka rozwoju nowotworu.

Test HPV14 obejmuje:
14 typów wysokiego ryzyka
: 16, 18, 31, 33, 35, 39, 45, 51, 52, 56, 58, 59, 66, 68

Materiał do badań: wymaz z kanału szyjki macicy zawieszony w podłożu CytoFast
Sposób przesyłania: temp. Otoczenia
Metodyka badań: cytologia cienkowarstwowa, multiplex PCR
Czas realizacji: 14 dni roboczych