Continental ContiSportContact 3 275/35 R18 95 Y

Continental ContiSportContact 3 275/35 R18 95 Y

702.43 zł.

825.83zł.

Z tiaro.pl oszczędzasz do 123.4

Liczba ofert: 5
Ilość sklepów: 3

Ceny od 702.43 zł. do 825.83 zł.

CONTINENTAL ContiSportContact 3 275/35 R18 95 Y MO, FR

Opis Continental ContiSportContact 3 275/35 R18 95 Y

ekstremalnie sportowa, bezkompromisowo bezpieczna: Nowa opona ContiSportContact 3

Jednym z podstawowych wymogów stawianych oponom do samochodów sportowych jest precyzja kierowania. Zapewnia ona, iż samochód zachowuje korzystną przyczepność na drodze w trakcie jazdy z obfitymi szybkościami i przy realizowaniu gwałtownych manewrów, kiedy to opony poddawane są działaniu solidnych sił.

Asymetryczne żebra bieżnika nowej opony ContiSportContact 3 pozostały tak zaprojektowane, aby mogły radzić sobie z tymi siłami. Na suchej drodze świeże żebra bieżnika gwarantują niezwykłe osiągi w trakcie hamowania i precyzję kierowania.

To oznacza skrócenie drogi hamowania. Na mokrej drodze unikalna budowa kanałów bieżnika ulepszone odprowadzanie wody, zwiększając odporność na aquaplaning.

detaly techniczne Nowość:

  • Asymetryczne żebra bieżnika.
  • Żebra bieżnika zapewniają krótszą drogę hamowania.

podczas hamowania działają siły wzdłużne. Te siły są przenoszone przez żebra bieżnika, które zachowują dużą sztywność wzdłużną. Wynikiem jest krótka droga hamowania.

Asymetria powiększa precyzję kierowania.

podczas pokonywania zakrętów lub zmiany pasa ruchu na żebra bieżnika od strony zewnętrznej działają siły poprzeczne. Wykrzywione brzegi stabilizują poprzecznie żebra bieżnika i redukują ich deformację wynikającą z działania tych sił, zwiększając równocześnie precyzję kierowania.

zalety:

  • obfita precyzja kierowania
  • Skrócona droga hamowania na mokrej i suchej nawierzchni
  • wspaniałe zabezpieczenie przed aqualaningiem

Do samochodów o wielkiej mocy. Marka Continental oferuje zaprojektowane w Niemczech opony klasy premium o stosownych parametrach z zakresu hamowania i bezpieczeństwa. Bezpieczeństwo na najwyższym poziomie w trakcie prędkiej jazdy. Zaufanie czołowych producentów samochodów, opony zastosowane m. In. W modelach: Audi A4/A8, BMW Series 3/5/7, Mercedes-Benz AMG E-class Coupé, Porsche 911/Boxster i VW Passat CC.