Feynmana wykłady z fizyki Tom 1 część 1 Mechanika Szczególna teoria względności, oprawa miękka

Feynmana wykłady z fizyki Tom 1 część 1 Mechanika Szczególna teoria względności, oprawa miękka

44.8 zł.

223.99zł.

Z tiaro.pl oszczędzasz do 179.19

Liczba ofert: 4
Ilość sklepów: 3

Ceny od 44.8 zł. do 223.99 zł.

Richard P. Feynman, Robert B. Leighton, Matthew Sands Tłumaczenie: Ryszard Gajewski, Zofia Królikowska, Marek Grynberg, Krzysztof Rejmer Wydanie: siódme, poprawione Wydawnictwo Naukowe PWN, 2014...

Richard P. Feynman, Robert B. Leighton, Matthew Sands Tłumaczenie: Ryszard Gajewski, Zofia Królikowska, Marek Grynberg, Krzysztof Rejmer Wydanie: siódme, poprawione Wydawnictwo Naukowe PWN, 2014...

Najbardziej niezwykły podręcznik fizyki, jaki został kiedykolwiek napisany, wciągający czytelnika w odkrywanie prawidłowości rządzących przyrodą.

Feynmana wykłady z fizyki, słynny podręcznik, pierwotnie przeznaczony dla studentów Kalifornijskiego Instytutu Technologicznego, następnie przekształcony przez współpracowników autora, Roberta B....

Opis Feynmana wykłady z fizyki Tom 1 część 1 Mechanika Szczególna teoria względności, oprawa miękka

Feynmana wykłady z fizyki, znany podręcznik, pierwotnie dedykowany dla studentów Kalifornijskiego Instytutu technologicznego, następnie przekształcony poprzez współpracowników autora, Roberta B. Leightona i Matthew Sandsa, w najszczególniej niezwykły podręcznik fizyki, jaki pozostał kiedykolwiek napisany. Jego oryginalność polega nie tylko na nietradycyjnym doborze materiału i niekonwencjonalnym porządku jego wyłożenia. Począwszy od praw Newtona, przez szczególną teorię względności, optykę, mechanikę statystyczną i termodynamikę wykłady te są pomnikiem jasności wykładu, a także głębokiej intuicji i gruntownej znajomości zagadnienia. Autor ukazuje fizykę niejako in statu nascendi, wciąga Czytelnika w odkrywanie poprawnieści rządzących przyrodą. Na kartach książki Feynmana fizyka przestaje być zbiorem praw o bloczkach, dźwigniach i pryzmatach, a staje się tym, czym jest w rzeczywistości – fascynującą opowieścią o ładnie praw przyrody.
Ta książka to podstawowy przewodnika po fizyce dla studentów fizyki i dziedzin pokrewnych, nauczycieli i pracowników naukowych, a także dla wszelkich niebanalnych się fizyką.
Obecne, nowe wydanie milenijne oferuje udoskonaloną typografię, rysunki, skorowidze, a także poprawki autoryzowane przez Kalifornijski Instytut techniczny (detaly można znaleźć na stronie www.feynmanlectures.info).

O autorach:
Richard P. Feynman był profesorem fizyki w Kalifornijskim Instytucie technicznym od 1951 do 1988 roku. W 1965 roku otrzymał Nagrodę Nobla za wkład w rozwój elektrodynamiki kwantowej. Dzięki swoim popularnym książkom stał się jedną z najbardziej uznanych postaci XX stulecia.
Robert B. Leighton był fizykiem i astronomem, lubianym wykładowcą i autorem podręczników, wieloletnim profesorem Kalifornijskiego Instytutu technicznego.
Matthew Sands był profesorem Kalifornijskiego Instytutu technicznego, zastępcą dyrektora Stanford Accelerator Center i prorektorem do spraw nauki Uniwersytetu Kalifornijskiego w Santa Cruz. Stanął na czele programu reform studiów licencjackich w Kalifornijskim Instytucie technologicznym i doprowadził do powstania Feynmana wykładów z fizyki.