Feynmana wykłady z fizyki T. 3 Mechanika kwantowa

Feynmana wykłady z fizyki T. 3 Mechanika kwantowa

44.8 zł.

53.06zł.

Z tiaro.pl oszczędzasz do 8.26

Liczba ofert: 2
Ilość sklepów: 2

Ceny od 44.8 zł. do 53.06 zł.

Richard P. Feynman, Robert B. Leighton, Matthew Sands Tłumaczenie: Ryszard Gajewski, Zofia Królikowska, Marek Grynberg, Krzysztof Rejmer Wydanie: siódme, poprawione Wydawnictwo Naukowe PWN, 2014...

Richard P. Feynman, Robert B. Leighton, Matthew Sands Tłumaczenie: Ryszard Gajewski, Zofia Królikowska, Marek Grynberg, Krzysztof Rejmer Wydanie: siódme, poprawione Wydawnictwo Naukowe PWN, 2014...

Opis Feynmana wykłady z fizyki T. 3 Mechanika kwantowa

Feynmana wykłady z fizyki, sławny podręcznik, pierwotnie przeznaczony dla studentów Kalifornijskiego Instytutu technologicznego, następnie przekształcony przez współpracowników autora, Roberta B. Leightona i Matthew Sandsa, w najbardziej niezwykły podręcznik fizyki, jaki został kiedykolwiek napisany. Jego oryginalność polega nie tylko na nietradycyjnym doborze materiału i niekonwencjonalnym porządku jego wyłożenia. Począwszy od praw Newtona, poprzez szczególną teorię względności, optykę, mechanikę statystyczną i termodynamikę wykłady te są pomnikiem jasności wykładu oraz głębokiej intuicji i gruntownej znajomości zagadnienia. Autor ukazuje fizykę niejako in statu nascendi, wciąga Czytelnika w odkrywanie dobrześci rządzących przyrodą. Na kartach książki Feynmana fizyka przestaje być zbiorem praw o bloczkach, dźwigniach i pryzmatach, a staje się tym, czym jest w rzeczywistości – fascynującą opowieścią o spektakularnie praw przyrody.
Ta książka to podstawowy przewodnika po fizyce dla studentów fizyki i dziedzin pokrewnych, nauczycieli i pracowników naukowych, a także dla wszystkich atrakcyjnych się fizyką.
Obecne, świeże wydanie milenijne proponuje lepszą typografię, rysunki, skorowidze oraz poprawki autoryzowane przez Kalifornijski Instytut technologiczny (szczegóły można znaleźć na stronie www.feynmanlectures.info).

O autorach:
Richard P. Feynman był profesorem fizyki w Kalifornijskim Instytucie technologicznym od 1951 do 1988 roku. W 1965 roku otrzymał Nagrodę Nobla za wkład w rozwój elektrodynamiki kwantowej. Dzięki swym modnym książkom stał się jedną z najbardziej cenionych postaci XX stulecia.
Robert B. Leighton był fizykiem i astronomem, uwielbianym wykładowcą i autorem podręczników, wieloletnim profesorem Kalifornijskiego Instytutu technologicznego.
Matthew Sands był profesorem Kalifornijskiego Instytutu technicznego, zastępcą dyrektora Stanford Accelerator Center i prorektorem do spraw nauki Uniwersytetu Kalifornijskiego w Santa Cruz. Stanął na czele programu reform studiów licencjackich w Kalifornijskim Instytucie technicznym i doprowadził do powstania Feynmana wykładów z fizyki.